Na posiedzeniu z 24.11 pozytywną opinię uchwaliła Komisja Heraldyczna w sprawie stworzonych przez nas projektów herbów gmin Czarny Bór (dolnośląskie) i Sułów (lubelskie).
Herb gminy Czarny Bór powstał w wyniku heraldyzacji dotychczas używanego herbu, którego symbolika była trafna, ale niewłaściwie zrealizowana graficznie.
Herb nawiązuje do nazwy gminy, tutejszych warunków przyrodniczo-krajobrazowych oraz istniejących tu dawniej zamków, z których zachowała się do dzisiaj charakterystyczna wieża. Dodatkowo iglaste drzewa widniały na dawnej pieczęci sądowej Czarnego Boru.
Herb gminy Sułów nawiązuje do miejscowych stosunków własnościowych. Znakomita większość wsi gminy wchodziła dawniej w skład Ordynacji Zamojskich, stąd w projekcie godło herbu Jelita. Ciekawym wyjątkiem, który należało uwzględnić, był natomiast sam Sułów, który stanowił uposażenie proboszcza fary szczebrzeszyńskiej p.w. św. Mikołaja. Stąd w herbie atrybut tego świętego w postaci trzech złotych kul. Dodatkowym argumentem był też fakt, że większa część terenu gminy przez wieki należała do szczebrzeskiej parafii. Parafie istniejące obecnie na terenie gminy są bowiem stosunkowo młode.