Projektowanie herbów, herb dla gminy, miasta, powiatu, oraz inne symbole samorządowe

Serwis heraldyczny
Kamila Wójcikowskiego i Roberta Fidury

Bieżące wiadomości

150 rocznica bitwy pod Sędziejowicami

2013-08-26 15:53:10, komentarzy: 0

 

Władze gminy Sędziejowice zaprosiły mnie na uroczystości 150-lecia zwycięskiej bitwy pod Sędziejowicami, która odbyła się w trakcie Powstania Styczniowego. Niestety nie mogłem być na całości obchodów, więc przybyłem jedynie na większość części oficjalnej.

 

Bitwa pod Sędziejowicami ma swoje odwzorowanie w herbie, który stworzyliśmy dla gminy Sędziejowice. Zwracał na to uwagę sam Prezydent Bronisław Komorowski w swoim liście odczytanym przez Ministra Tomasza Nałęcza.

 

Obchody uświetnili swoją obecnością, oprócz reprezentującego Prezydenta Tomasza Nałęcza, także wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek łódzki Witold Stępień, biskup pomocniczy łódzki Adam Lepa. W uroczystościach wzięli udział reprezentanci Bractwa Kurkowego w Łasku w strojach szlacheckich, grupy rekonstruktorskie w mundurach z epoki, przedstawiciele wojska i reprezentanci zaprzyjaźnionych gmin.

 

W ramach części oficjalnej wręczono Odznaki Honorowe Za Zasługi dla Gminy Sędziejowice, które miałem przyjemność projektować.

 

W imieniu swoim i mojego kooperanta, odebrałem pamiątkowe albumy oraz ciepłe słowa na temat naszej współpracy z gminą Sędziejowice.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW